Go Back   GALEB GROUP forum > Software > F-Link
Reply

Opcije Teme Način Prikaza

licenciranje programa f-link
Old 14-01-2005, 10:35   #1
Old user
Senior Member

Old user is Offline
Registrovan: May 2004
Default licenciranje programa f-link

Situacija:
Kupili smo fiskalni stampac, program f-link i uplatili licencu. Dobili licencu mail-om bez ikakvog komentara ili uputstva kako se licenca upisuje.

Problem1:
Upisem licencu u program f-link i program proradi lepo. Resetujem racunar i program f-link se vrati u unregistered mode. Dakle, posle svakog reseta moram da upisem licencu.

Problem2:
Greskom sam upisao jedan artikal sa pogresnom poreskom grupom. Udjem u PGM i iscitam artikle iz stampaca pa promenim poresku grupu (u mom slucaju iz grupe 2 u grupu 4). Kad dam komandu save to ecr program da poruku "... not supported..."

Problem3: (organizacioni)
Zvao sam Galeb na broj koji je dat na sajtu (u Beogradskoj), gde su mi dali drugi broj na koji da se javim (3111129). Kada sam se javio na taj drugi broj, onda su me prebacili 5 (i slovima pet) puta sa lokala na lokal, da bi mi na kraju neko rekao da treba da zovem firmu ACS na broj 651-335. Pogodite sta? Taj broj je neprekidno zauzet!

Procitao sam nekoliko otrovnih komentara nezadovoljnih korisnika na forumu, i necu da Vas dalje kritikujem ali ipak mislim da, ako ste prodali softver i uredjaj (veoma skupo) onda bar dajte osnovnu podrsku: objasnite kako da upisemo licencu!

Vladimir Polovina
Gazelakomerc - Beograd
pocky100@gmail.com
  Reply With Quote

Old 14-01-2005, 15:37   #2
apopovic
Administrator

apopovic's Avatar

apopovic is Offline
Registrovan: Jun 2004

Odgovor 1
To oko resetovanja kompjutera i nestanka licence nesto nije ok...licenca se upisuje u jedan fajl (f-link to radi) te se moze sacuvati bilo gde tako da ne mogu ni da predpostavim sta se to kod vas desava. Nigde se to nije desilo.
Odgovor 2
Pisanje i brisanje artikala je jednostavna operacija i morate da postujete pravilo koje je: Artikal kojem menjate poresku stopu, naziv ili PLU morate prvo da obrisete iz printera pa da upisete novi artikal. Samo se cena moze slobodno menjati.
Odgovor 3
Morate da znate da ni kada nazovete Microsoft ne dobijete odmah odgovor...Elem pa vi ovde recimo licencirate Windows...od koga trazite podrsku? od dilera ili proizvodjaca
Razmisljajte o tome....
  Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules