Go Back   GALEB GROUP forum > GPRS Terminali > GPRS Terminal za fiskalne kase GALEB GROUP
Reply

Opcije Teme Način Prikaza

Kome se naplacuje GPRS protok
Old 28-09-2005, 22:11   #1
Toxter
Junior Member

Toxter is Offline
Registrovan: Sep 2005
Default Kome se naplacuje GPRS protok

Kao sto sam napisao u naslovu.
Danas sam dobio GPRS terminal i zanima me ko
placa protok podataka ka/od telekoma?
I o kojoj kolicini (u KB) se radi pri jednom slanju?

Hvala.
  Reply With Quote

Old 01-10-2005, 18:54   #2
Toxter
Junior Member

Toxter is Offline

Jel moze odgovor od nekoga?

Hvala.
  Reply With Quote

Old 06-10-2005, 08:49   #3
apopovic
Administrator

apopovic's Avatar

apopovic is Offline
Registrovan: Jun 2004

Sve troskove upotrebe terminala placa korisnik terminala i SIM kartice.
Kada ste kupili terminal dobili ste i ugovor koji ste potpisali sa mobilnim operaterom.
Svaki prenos podataka kod GG kasa i terminala ka poreskoj upravi ima velicinu 128 KB (uvek se cita cela fiskalna memorija), kod printera je drugacije.
  Reply With Quote

Old 08-10-2005, 00:15   #4
Toxter
Junior Member

Toxter is Offline

Hvala.
Ako moze odgovor na jos jedno pitanje.
Da li ce ocitavanje da se desava svaki dan ili je to tako samo u pocetku?
Od vaseg servisera koji mi je isporucio terminal sam dobio takav odgovor, koji mi je poprilicno ne jasan.
  Reply With Quote

Old 08-10-2005, 11:09   #5
apopovic
Administrator

apopovic's Avatar

apopovic is Offline

Ocitavanje ce se vrsiti periodicno,verovatno svakih 15-tak dana kada u poreskoj upravi zavrse njihov deo posla.
Sada se vrsi slanje svakog dana jer je to default operacija-ne data od poreske uprave nego je takav firmware terminala (prema zahtevima testiranja)
Razlog zasto se izvrsava default operacija je sledeci: U poreskoj upravi nije uradjen, podesen ili sta vec softver koji ce da ostavlja komande za terminale a sta je sa programom koji sakuplja informacije pristigle od terminala to ne bih znao reci....
  Reply With Quote

Old 09-10-2005, 01:37   #6
Toxter
Junior Member

Toxter is Offline

To je tacno ono sto me je zanimalo.
Zahvaljujem se na odgovorima.
  Reply With Quote

Old 05-03-2009, 08:56   #7
marmil
Junior Member

marmil is Offline
Registrovan: Mar 2009

Imamo fiskalnu kasu M-55 od juce. Odmah po ukljucivanju kase, na GPRS terminalu Galeb DTT-001 ukljucila se crvena L2. Uspesno, po uputstvu su preneti podaci. Kasa je ugasena po zavrsetku radnog dana i stampe dnevnog izvestaja u 16 h. Od tog casa nikog nije bilo u firmi, a jutros je na terminalu opet bila upaljena crvena L2, ali ne znam od kad se upalila. Ponovila sam operaciju slanja podataka, i izgleda da je sve u redu. Zanima me da li cu svako jutro morati da saljem podatke, da li sam pogresila sto sam iskljucila kasu, koliko dugo sme da bude upaljena crvena L2 pre nego sto se proslede podaci?
Thanks....
  Reply With Quote

Old 06-03-2009, 14:25   #8
apopovic
Administrator

apopovic's Avatar

apopovic is Offline

Quote:
Originally Posted by marmil View Post
Imamo fiskalnu kasu M-55 od juce. Odmah po ukljucivanju kase, na GPRS terminalu Galeb DTT-001 ukljucila se crvena L2. Uspesno, po uputstvu su preneti podaci. Kasa je ugasena po zavrsetku radnog dana i stampe dnevnog izvestaja u 16 h. Od tog casa nikog nije bilo u firmi, a jutros je na terminalu opet bila upaljena crvena L2, ali ne znam od kad se upalila. Ponovila sam operaciju slanja podataka, i izgleda da je sve u redu. Zanima me da li cu svako jutro morati da saljem podatke, da li sam pogresila sto sam iskljucila kasu, koliko dugo sme da bude upaljena crvena L2 pre nego sto se proslede podaci?
Thanks....
Mislim da vam je u uputstvu za GPRS terminal objasnjeno funkcionisanje uredjaja ali evo ukratko da pojasnim kako sve funkcionise...

kada se upali crvena lampica trebalo bi da u roku od 24 sata uradite proceduru iscitavanja podataka iz fiskalne mem. u GPRS. To je sve sto vi treba da znate uraditi i sto je vas deo posla...To mozete da radite i pre zakljucivanja dana, dakle u bilo koje vreme, samo je potrebno da se kasa dovede u stanje iscitavanja podataka iz fisk. mem. prema uputstvu.

GPRS terminal podatke salje na server poreske uprave u unapred odredjeno vreme, a samo prvi put je to odmah po iscitavanju podataka.

Standardno je da se citanje podataka iz kase u GPRS vrsi jednom u 14 dana (to zadaje por. uprava tj takva je komanda na serveru por. uprave) ali to moze da varira i sve zavisi od vec pomenute por. uprave.

Situacija da se svaki dan vama pojavljuje crvena lampica moze biti pojava iz dva razloga.

1. Takva komanda (komandni fajl) iz poreske uprave
2. Predhodno slanje nije bilo uspesno (predhodnog dana)

Na vama je da ustanovite zasto se crvena lampica pali svaki dan, prvo licno obratite paznju da li uopste dolazi do slanja podataka ili ne. Ako ne mozete da utvrdite, kasu zajedno sa terminalom nosite u servis gde ce proveriti da li slanje podataka radi...to se lako uradi tako sto se resetuje komanda za slanje ( GPRS terminalu) i odmah se zahteva novo iscitavanje podataka iz kase i slanje...serviser naravno vidi da li je uspesno ili nije i ako je potrebno preduzima dalje korake.

Inace, terminal prema zakonu mora 3 puta u razmacima od 2 minuta da pokusa slanje podataka a ako ne uspe to ponavlja sutradan (nakon 24 sata) i sve tako dok ne bude uspesno preneto sve.

Ako se vas terminal ne javlja u por. upravu duze vreme, moze se desiti da neko dodje iz por. uprave da proveri rad objekta koji ima uredjaj....itd itd.

Rezime, uredjaj treba da radi ispravno i vasa je duznost da on vrsi zadatu funkciju.
  Reply With Quote

Old 03-09-2014, 21:37   #9
miodrag
Junior Member

miodrag is Offline
Registrovan: Sep 2014

Poštovani
Interesuje me šta da radim ?
Zaključio sam ugovor pre 13 meseci u Alfasoft-u iz Rume oni su ubacili karticu i sve funkcioniše . Pre neki dan mi je bila poreska i poslali su me kod sudije za prekršaje što ne plaćam račun Telekomu . Bio sam u Telekomu i oni su mi rekli da me nemaju u bazi podataka, znači ne postojim ! Otišao sam u Alfasoft i oni su mi rekli da sve ugovore šalju u Galeb pa oni šalju u Telekom . Ja hoću da platim sve! Šta da radim ? Hvala
  Reply With Quote

Old 08-09-2014, 12:03   #10
miodrag
Junior Member

miodrag is Offline
Registrovan: Sep 2014

Molim vas za odgovor .
  Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules